Egypt

Detail státu

Egypt Egypt - transparent

Nabízíme 288 ubytovacích kapacit za cenu 5 990 Kč - 103 690 Kč.

Destinace:

 

EGYPT

Velmi oblíbený cíl českých turistů. Po 4,5 hod letu jste v zemi která nabízí nepřeberné množství kulturních památek, ale hlavně úchvatný podmořský život, který ocení všichni vyznavači skvělého koupání a hlavně potápění a šnorchlování. Hurghada se postupen let z malé rybářské vesničky rozrostla do centra turistického ruchu s restauracemi, klimatizovanými obchody, moderní výstavbou, ale zachovala si i starou částí  Dahar, kde stále můžeme vidět život současných Egypťanů a nakoupit v místním trhu.  Poslední léta na popularitě významně narůstá letovisko  Marsa Alam s bohatým podmořským životem a ještě nezničenými korálovými útesy a většinou novějšími komplexy luxusních hotelů za vynikajcí ceny. Na Sinajském poloostrově jsou střediska Sharm el Sheik a Taba, s ideální polohou pro bezproblémovou návštěvu Izraele a Jordánska

Převážná část Egypta má vnitrozemské suché a horké pouštní klima. Léta ( květen až říjen ) jsou bez srážek s teplotami dosahujícími 50 st Celsia. V zimě klesá teplota v pouštích v noci pod bod mrazu. V Egyptě v průměru prší jen 7 dnů v roce, a to v zimním období. Na jaře vítr chamsín vanoucí vytrvale ze Sahary přináší horko, prach a písečné bouře. Pouze severní pobřeží Egypta  má mírnější středomořské klima. Hurghada, Sharm el Sheik , Marsa Alam a Taba jsou cílové destinace, které Vás nezklamou a nabídnou možnosti k výletům po této zajímavé zemi.

Egypt dovolená, Egypt zájezdy, Egypt last minute, dovolená v Egyptě, dovolená Egypt

Dovolená Egypt – země faraonů, od nepaměti obestřená tajemstvím, záhadami a mystikou. Snad na  každého dýchne svou exotikou , pouštěmi a úrodnými oázami v údolích Nilu, celoročním teplem blahodárného afrického slunce nebo nebo rozmanitostí podmořské fauny a flory. Nesmíme také opomíjet tisíciletou starověkou kulturu. To je jen zlomek toho, proč si turisté vybírají pro strávení své zasloužené dovolené právě Egypt.

Na našem webu Vám nabízíme širokou nabídku zájezdů do Egypta po celý rok, vybírejte z nejoblíbenějších destinací, jako jsou Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Marsa Alam, El Gouna, Makadi. S výběrem destinace i hotelu Vám rádi na požádání pomůžeme.

Praktické informace Egypt:

Doba letu do Egypta: cca 4 hodiny

Vízum do Egypta: Pro návštěvu země je povinné vízum. Platí jej každá cestující osoba s vlastním pasem. Vízum je zajišťováno za   poplatek a je možné ho sjednat při podpisu cestovní smlouvy předem nebo na místě v Egyptě za 15 USD. Od 7. 3. opět stačí občanům  ČR cestujícím do Egypta platnost pasu 2 měsíce od konce pobytu. Pokud tedy budete cestovat s rychlopasy, a ty budou platné minimálně 2 měsíce od konce pobytu v Egyptě, budete odbaveni bez problémů.

Měna a výměna peněz: Místní měnou je egyptská libra (LE), která se dělí na 100 piastrů (PT). 1 LE je asi 3,5 Kč. S sebou si můžete vzít jak USD, tak i Euro. Doporučujeme cestovat s hotovostí, peníze si můžete vyměnit ve směnárnách na letišti, ve městě, v hotelu či místní bance. Směnárny však mají výhodnější podmínky pro výměnu peněz než banky a hotely. Doporučujeme vyměnit si část peněz hned po příletu na letišti. V některých hotelech, obchodech a restauracích lze platit také platebními kartami.

Celní předpisy: Od cla jsou osvobozeny věci osobní potřeby, jedna videokamera, dále je povoleno 200 ks cigaret, 25 ks doutníků a jeden litr alkoholu na osobu. Zakázané položky jsou potraviny, zbraně, drogy a pornografie.

Zákaz vývozu:  Egypta se nesmějí vyvážet starožitnosti (historické a umělecké předměty a knihy), zlato v nezpracované podobě, dále pak mušle, kameny a korály.

Bakšišné v Egyptě : V této zemi je naprosto obvyklé a je považováno za samozřejmost. Jeho neposkytnutí se může často odrazit na kvalitě poskytované služby. Rozhodnutí o jeho platbě i výši je však plně ve vašich rukou.

Zdravotní péče: Žádné očkování pro cestu do Egypta není povinné. Je potřeba dodržovat základní hygienické zásady, nepít vodu z kohoutku a důkladně si omývat ovoce. Proti střevním problémům doporučujeme zakoupit v místní lékárně lék Antinal (cca 5 LE), který se ukázal jako nejúčinnější.

 

 

 

 

 

Čas: V porovnání se středoevropským časem je v Egyptě o 1 hodinu více (+ 1 hodina).
Elektrické napětí : V hotelech najdete klasické zásuvky na 220 V.

Telefonování: Z Egypta do České republiky vytočte 00420 a poté číslo účastníka. Telefonovat z hotelu je poměrně drahé, doporučujeme telefonní automaty „nilephone“, které fungují na mince nebo na karty. O použití mobilního telefonu se předem informujte u vašeho operátora.
Pošta: Poštovní schránky určené pro letecké zásilky do ciziny jsou modré barvy. Doporučujeme však odesílat dopisy a pohlednice přímo z recepce vašeho hotelu (hotel si může účtovat nízký manipulační poplatek).

Bezpečnost v Egyptě : Egypťané jsou národem velmi tolerantním a vstřícným k turistům. Policejní složky jsou všudypřítomné. Na výlety vždy jezdí policejní doprovod, který řídí kolony s autobusy mířící k nejvíce navštěvovaným památkám.

Doprava v Egyptě :Ve městech je jedním z nejrozšířenějších a nejlevnějších způsobů přepravy taxislužba. Pro přepravu mezi městy můžete využít hromadný taxík pro 6 – 8 osob. Nejlépe uděláte, když se informujete v hotelové recepci, kolik smí řidič maximálně požadovat za určitou trasu a domluvíte se s ním o ceně předem. Na cestu taxíkem si připravte drobné, řidiči velmi často nevracejí peníze nazpět.

 Nákupy: Mezi tradiční suvenýry patří například květinové vázy, dekorativní kazety, sošky z alabastru, tkané tapisérie, výrobky z mědi a mosazi, kožené zboží, zlaté či stříbrné šperky, dále parfémy, vzácná koření, dlouhý volný svrchní egyptský oděv (galábija) či papyrus potištěný egyptskými výjevy.

Obchody a banky : V pátek bývají mnohé obchody, úřady a banky zavřené, neboť pátek je místními chápan jako sváteční den. Bazary jsou v tento den otevřené také výjimečně, v ostatní dny jsou obchody zpravidla otevřené od 8:30 do 13:30 a 16:00 do 20:00 hod., banky od 8:30 do 13:00 hod. V období postního měsíce Ramadánu může být provoz omezen.

Pláže v Egyptě : Hotelové pláže jsou většinou soukromé. Pláže mezi hotely jsou uzavřené, takže nelze volně procházet pobřežím. Téměř všude je hrubý písek a kameny. Doporučujeme proto vzít si s sebou boty do vody. Slunečníky, lehátka, případně osušky jsou hotelovým hostům poskytovány zdarma. Počet lehátek či slunečníků nemusí vždy odpovídat kapacitě hotelu.

Vybavení pokojů : U většiny hotelů je součástí vybavení pokoje lednička (chladnička nebo minibar). Pokud je lednička naplněna, obsah je zpoplatněn a často nebývá již doplňován.

Orientační ceny nápojů, potravin a ovoce v obchodech:

 

název

cena

název

cena

voda

2 LE

jablka

10 LE

cola

2 LE

hrozny

4 LE

pečivo

2 LE

pomeranče

2,5 LE

Orientační ceny v restauracích a kavárnách:

 

název

cena

název

cena

voda

5 LE

pivo

10 LE

káva

4 LE

pizza

25 LE

čaj

4 LE

hamburger

4 LE

(ceny se mohou místně a sezónně měnit)

 

 

 

Výsledky hledání
Náš tip
Future Dream Garden

Future Dream Garden

Egypt » Marsa Alam

118 termínů / 109 Last minute / 0 First minute

Strava: Al, LAI Odlet: PRG, BRQ, OSR, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
Flamenco Beach & Resort

Flamenco Beach & Resort

Egypt » Marsa Alam » El Quseir

960 termínů / 116 Last minute / 646 First minute

Strava: PL, Al Odlet: PRG, BRQ, OSR, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Blue Reef Resort

Blue Reef Resort

Egypt » Marsa Alam

1493 termínů / 443 Last minute / 740 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ, OSR, BTS, KTW Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Hurghada Long Beach Resort

Hurghada Long Beach Resort

Egypt » Hurghada

1876 termínů / 302 Last minute / 181 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ, OSR Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
The Grand Hotel Hurghada

The Grand Hotel Hurghada

Egypt » Hurghada

786 termínů / 87 Last minute / 279 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, VIE, BTS, LNZ, KTW Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Ghazala Beach

Ghazala Beach

Egypt » Sharm El Sheikh » Naama Bay

153 termínů / 27 Last minute / 19 First minute

Strava: PL Odlet: PRG, VIE, BTS, KTW Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Port Ghalib Resort

Port Ghalib Resort

Egypt » Marsa Alam

479 termínů / 35 Last minute / 235 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, VIE, BTS, LNZ, KTW Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Hotel Elysees

Hotel Elysees

Egypt » Hurghada

789 termínů / 325 Last minute / 128 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ, OSR Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Coral Hills Resort

Coral Hills Resort

Egypt » Marsa Alam » El Quseir

554 termínů / 234 Last minute / 140 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ, BTS, KTW Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Nada Resort

Nada Resort

Egypt » Marsa Alam

531 termínů / 71 Last minute / 460 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ, OSR Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM


další nabídky >


TOPlist