Tunisko

Detail státu

Tunisko Tunisko - transparent

Nabízíme 174 ubytovacích kapacit za cenu 7 490 Kč - 61 580 Kč.

Destinace:

TUNISKO

 

Tuniská republika leží na pobřeží Středozemního moře mezi Alžírskem a Libyí. Po celou svou historii byla země značně ovlivňována Evropou a je pozoruhodnou pokrokovou muslimskou společností.

 

Tunisko má dlouhé poměrně členité pobřeží s výrazným Gábelským zálivem zvaným Malá Syrta a několika ostrovy, z nichž největší a nejznámější je Djerba. Tunisko má středomořské subtropické pobřěží s horkými léty a mírnými zimami, během niž spadne většina srážek.

 

Kvalitní a pohodlné ubytování, vstřícné služby, širokou paletu od luxusních až po jednoduché ubytovny – vše v Tunisku najdete. Standard  hotelnictví v turistických střediscích plně snese srovnání s Evropou. Děti jsou srdečně vítány: Tunisané jsou vůči dětem všeobecně přívětiví. Také umístění hotelů v dobře vybavených komplexech dává dětem široké možnosti zábavy.

Tunisko zájezdy, Tunisko dovolená, Tunisko last minute,dovolená Tunisko,dovolená v Tunisku

Dovolená Tunisko - pokud si chcete užít exotickou, ale přitom levnou dovolenou, měla by to být dovolená v Tunisku. Jedná se o jednu z nejkrásnějších zemí severní Afriky, leží na jižním pobřeží Středozemního moře, doba letu do Tuniska je cca 2,5 hodiny. Najdete tady průzračné moře, dlouhé písečné pláže, spousty historických památek i exotickou Saharu, setkáte se s pohostinností a dobrosrdečností místních obyvatel.

Dovolená v Tunisku může být strávena buď lenošením na plážích a koupáním v moři či v hotelových bazénech, ale můžete si také zahrát golf na velmi kvalitních golfových hřištích nebo se vydat na výlet karavanou pouští , navštívit slavné Kartágo.

Mezi nejznámější tuniské lokality patří bezpochyby ostrov Djerba nebo letoviska Hammamet, Mahdia, Sousse, Nabeul, Port El Kantaoui. Tunisko nabízí ubytování od tříhvězdičkových až po pětihvězdičkové hotely. Naše doporučení je volit hotely vyšší kategorie, jen tak bude zaručena Vaše spokojená a ničím nerušená dovolená. Stravování je většinou zajišťováno formou all inclusive či ultra all inclusive.

V sekci "last minute" Vám nabízíme širokou nabídku zájezdů last minute Tunisko.

Praktické informace o Tunisku

Časový posun v Tunisku: -  1 hodina (od dubna do října)

Cestovní doklady: cestovní pas platný ještě minimálně 3 měsíce po návratu ze země

Vízum: pokud budete cestovat s cestovní kanceláří, vízum se nevyžaduje. Příslušníci jiné než české národnosti jsou povinni se sami o vízové povinnosti informovat. Bližší informace Vám podá Tuniské velvyslanectví v Praze.

Měna a výměna peněz tuniská měnová jednotka  je dinár (1 DT), který se dělí na 1000 milimů. 1 DT je cca 14 CZK. Doporučujeme vybavit se jakoukoliv volně směnitelnou měnou, nejlépe Euro nebo USD. Ty poté vyměníte v hotelové směnárně za dináry. Kurz je v zemi jednotný a poplatky za směnu se nevybírají. Dovoz a vývoz dinárů je zakázán, proto si uschovejte doklady o výměně peněz. Na letišti je možná zpětná výměna 30% vyměněného obnosu, nejvíce však 100 DT na osobu. V hotelech vyšší kategorie a v některých obchodech lze platit platebními kartami. Bývají akceptovány mezinárodní karty VISA, AMEX a MASTER Card.

Celní předpisy: pro dovoz a vývoz zboží platí evropské předpisy se zvláštním důrazem na drogy a pornografii. Můžete vyvézt 400 cigaret nebo 100 doutníků nebo 500 g tabáku, 2 l alkoholu s obsahem alkoholu menším než 25 % a 1l s obsahem nad 25 %. Je zakázáno převážet dalekohledy, vysílačky a dětské chůvičky.

Zdravotní péče v Tunisku: žádné očkování pro cestu do Tuniska se nevyžaduje. Je však potřeba dodržovat základní hygienické zásady - nepít vodu z kohoutku (má jiné mikrobiální složení, než jsme zvyklí) , vyvarovat se nabíraných zmrzlin, nejíst nemyté ovoce na ulici. Vezměte si  s sebou léky proti zažívacím obtížím. Zdravotní péče je v Tunisku na vysoké úrovni, existuje zde mnoho nemocnic, privátních klinik a lékáren. Každý hotel má spojení s lékařem. Za první návštěvu lékaře zaplatíte cca 40 DT.

Napětí elektrického proudu: 220 V. V Tunisku jsou většinou zásuvky stejného typu jako v ČR.

Telefonování: místní a mezinárodní hovory jsou možné ze všech hotelů v celé zemi, mnohem levnější je však telefonovat z tzv. taxiphones (telefonní automaty na mince). Z Tuniska se do ČR volá: 00420 - číslo volaného, O použití mobilního telefonu se předem informujte u svého operátora. Pokud budete používat svůj mobilní telefon častěji, doporučujeme si na místě zakoupit za 5 DT tuniskou SIM kartu. SMS zprávy i volání tak budete mít levnější.

Internet: v Tunisku existují internetové kavárny, jsou však rozšířené v menší míře než v ČR. O případných možnostech přístupu na internet v hotelech je třeba se informovat buď u delegátů či na recepci hotelu.

Pošta: doporučujeme odesílat pohlednice přímo z recepce hotelu. Známka na pohlednici stojí 600 M. Veřejné poštovní schránky mají žlutou barvu.

Bezpečnost v Tunisku: tuniská společnost je veli tolerantní k turistům. Na tržištích se však pozornost místních obyvatel může zdát přehnaná. Pokud neradi smlouváte, raději nakupujte v klasických obchodech.

Nákupy v Tunisku: každý si zde najde něco svého. Nakupovat můžete v supermarketech za pevné ceny nebo smlouvat o ceně na rušných trzích (súkách). Tady najdete krásné tradiční výrobky - kožené zboží, parfémy z Tuniska, hrnčířské výrobky z Nabeulu, rohože a písečné růže z Tozeuru, šafrán z Douz.  Většina obchodů je otevřena do pozdních večerních hodin. Obchody jako Monoprix, Magasin General atd. jsou otevřeny od 19 hod, banky od 8.00 do 11.00 hod a od 14.00 do 16.00 hod. , v období od 1. 7. do 15. 9. pouze od 8.00 do 12.00 hod. V době ramadánu může dojít k omezení provozu.

Pláže v Tunisku: každý hotel má většinou svou vyhrazenou pláž, kde jsou obvykle toalety, sprchy, restaurace, plážové bary, sportovní vyžití apod. Veřejné pláže ve městech takto vybaveny nejsou. Pláže mezi hotely nejsou uzavřené. Všude je velmi jemný písek, vstup do moře v Tunisku je pozvolný, boty do vody tedy nejsou potřeba. Ve většině hotelů jsou slunečníky u bazénu i na pláži zdarma. Platí se lehátka, případně matrace (poplatek cca 1 - 2 DT).

Půjčení a řízení auta v Tunisku: pro půjčení a řízení auta potřebujete mít platný řidičský průkaz a musíte být starší 21 let. Mezinárodní řidičský průkaz není povinný. Pravidla silníčního provozu v Tunisku jsou podobná jako v ČR. Půjčovny aut jsou v každém větším městě v Tunisku a řídí se smluvními cenami. Při vypůjčení auta z autopůjčovny bývá v ceně zahrnuto nemomezené množství kilometrů, základní havarijní pojištění a místní daň. V ceně bývá zahrnut benzín, poškození pneumatik, světel a skel. Ceny závisí na značce vypůjčeného automobilu a pobyhují se kolem 800  - 100 DT/den.

Programy all inclusive v Tunisku: tento program často zahrnuje plnou penzi formou bufetu a celodenní možnost čerpání nealkoholických a místních alkoholických nápojů.

Důležité adresy:

Tuniské velvyslanectví v Praze, Nad kostelem 8, Praha 4 - Braník, telefon: 244 460 652 - 3

Velvyslanectví ČR v Tunisu: 98, Rue de Palestine, 1002 Tunis - Belvedere, telefon: 00216 71 780 456

 

 

Výsledky hledání
Náš tip
Blue Star Sirocco Beach

Blue Star Sirocco Beach

Tunisko » Mahdia

15 termínů / 9 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ, OSR Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
Baya Beach Aqua Park

Baya Beach Aqua Park

Tunisko » Djerba » Midoun

73 termínů / 73 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
Soviva Resort

Soviva Resort

Tunisko » Port El Kantaoui

19 termínů / 19 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ, OSR Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
Le Zenith

Le Zenith

Tunisko » Hammamet

43 termínů / 43 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
El Mouradi Cap Mahdia

El Mouradi Cap Mahdia

Tunisko » Mahdia

3 termíny / 3 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
Meninx

Meninx

Tunisko » Djerba » Midoun

105 termínů / 104 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ, OSR Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
Golf Residence

Golf Residence

Tunisko » Port El Kantaoui

54 termínů / 54 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: PRG, BRQ, OSR Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
Houda Golf & Beach Club

Houda Golf & Beach Club

Tunisko » Monastir

13 termínů / 13 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ, OSR Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
My Hotel Garden Beach

My Hotel Garden Beach

Tunisko » Monastir

62 termínů / 62 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: PRG, BRQ, OSR Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
Djerba Holiday Beach

Djerba Holiday Beach

Tunisko » Djerba

15 termínů / 15 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky LM


další nabídky >


TOPlist